Facebook wydał wojnę ogłoszeniom reklamującym kryptowaluty

Facebook podjął na początku tego tygodnia ważną decyzję, która powinna zainteresować zwolenników kryptowalut. Postanowił, że w jego społecznościowej sieci nie można umieszczać żadnych ogłoszeń ani informacji reklamujących tego rodzaju środki płatnicze. Zapowiedział, że treści takie będą blokowane.

Właśnie dlatego w tej największej na świecie społecznościowej sieci nie można już zamieszczać reklam zawierających informacje o kryptowalutach (takich jak Bitcoin czy Ether, ale również innych) i szerzej o wszelkiego rodzaju inicjatyw kryjących się za skrótem ICO (Initial Coin Offering; metoda finansowania biznesu polegającą na zbieraniu kapitału przez startupy za pomocą kryptowalut). Zakaz ten rozciągnięty jest też na usługę Instagram.

Uzasadniając swoją decyzję Facebook napisał, iż w jego opinii rynkiem tym rządzą obecnie wilcze prawa i nawiązując do historii USA porównał go nawet do Dzikiego Zachodu. Poinformował też, że zakaz dotyczy nie tylko ogłoszeń, które oferują użytkownikom bezpośrednio możliwość zakupu czy sprzedaży kryptowaluty, ale wszystkich informacji, które nawiązują do tego rodzaju środków płatniczych.

Zobacz również:

W opublikowanym przez korporację komunikacie można przeczytać iż "zabrania się reklamowania finansowych produktów i usług, które wprowadzają użytkowników w błąd lub stosują nieuczciwe praktyki promocyjne. Facebook zalicza to takich produktów i usług różnego rodzaju opcje binarne, kryptowaluty i inicjatywy typu Initial Coin Offering ”

Korporacja zapowiedziała też, że regulacja ta jest częścią szerszej polityki jaką w tym obszarze zamierza forsować. Przynajmniej do czasu, gdy rynek kryptowalut okrzepnie i zaczną na nim obowiązywać powszechnie akceptowane i zgodne z prawem reguły.


TOP 200