Facebook stawia na internetowe satelity

Facebook zamierza wystrzelić w przestrzeń kosmiczną pod koniec tego tygodnia swojego pierwszego internetowego satelitę. Jak informuje korporacja, zapewni on dostęp do Internetu użytkownikom zamieszkującym kraje afrykańskie położone w pasie subsaharyjskim, z których największym jest Nigeria.

Korporacja podała, że satelitę wyniesie w przestrzeń kosmiczną rakieta Falcon 9 zbudowana przez firmę SpaceX - tę samą, która dostarcza kosmiczne ładunki do stacji kosmicznej ISS (International Space Station). Datę wystrzelenia rakiety z Cape Canaveral Air Force Station (Floryda) ustalono na najbliższą sobotę, na godzinę 03:00 czasu ET.

Facebook instaluje internetowy sprzęt komunikacyjny w próbniku Amos 6, który został zaprojektowany i zbudowany przez izraelską firmę Spacecom.

Zobacz również:

  • Kolejna faza rozwoju usługi Starlink
  • Meta zamknie portfel krypto Novi. Firma zaliczyła rozczarowanie
  • Prawo do odłączenia. Belgia zakaże połączeń telefonicznych i e-maili od szefa poza godzinami pracy

Inicjatywa firmy Facebook przyczyni się do ograniczenia zjawiska wykluczenia cyfrowego. Szacuje się, że blisko 4 mld osób (czyli 60% całej populacji ziemskiej) nie ma dalej dostępu do Internetu, gdyż zamieszkuje obszary, w których nie ma takiej technicznej możliwości.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200