Facebook kończy prace nad własną kryptowalutą

Jak twierdzą dobrze poinformowane źródła – w tym znany serwis The Wall Street Journal - Facebook zakończył już prace nad własną kryptowalutą noszącą nazwę Libra i ma ją wprowadzić do finansowego obiegu jeszcze w tym tygodniu.

Mówi się, że Facebook nawiązał już współpracę z szeregiem firm z branży finansowej (wśród których są takie tuzy, jak Visa i PayPal), które mają wesprzeć jego inicjatywę.

Na czele zespołu pracującego nad kryptowalutą Libra stoi David Marcus (jeden z dyrektorów Facebooka, który wcześniej zarządzał firmą PayPal). Cyfrowa waluta Libra pozwoli użytkownikom tej największej na świecie sieci społecznościowej realizować transakcje finansowe i płacić za kupowane towary za pośrednictwem i z poziomu szeregu aplikacji należących do Facebooka, takich jak Messenger czy WhatsApp.

Zobacz również:

Póki co Facebook nie podaje więcej szczegółów technicznych dotyczących kryptowaluty Libra. Jednak analitycy są zgodni co do tego, że może ona otworzyć nowe źródła przychodów poza tą podstawową, jaką jest reklama cyfrowa.

Rynek zareagował bardzo pozytywnie na tę zapowiedz o czym może świadczyć fakt, że za jedną akcję Facebooka trzeba było zapłacić natychmiast o 4,2% więcej, a jeden Bitcoin (najpopularniejsza obecnie cyfrowa waluta) zdrożał od razu o 3%.


TOP 200