Facebook chce oferować dostawcom wiadomości miliony dolarów za prawo publikowania autoryzowanych przez nie treści

Właściciel największej na świecie sieci społecznościowej wpadł na tyle interesujący, co zaskakujący pomysł świadczący o tym, że kwestia walki z fałszywymi wiadomościami jest dla niego niezmiernie ważna. Korporacja chce płacić dostawcom wiadomości miliony dolarów za to, że będzie miała prawo umieszczać w swojej sieci autoryzowane przez nie treści.

Wiadomość taką umieścił wczoraj na swojej witrynie (w raporcie powołującym się na godne zaufania, anonimowe źródła) Wall Street Journal. Kierownictwo Facebooka złożyło już ponoć taką ofertę takim wiodącym dostawcom wiadomości, jak Bloomberg, The Washington Post, ABC News oraz Dow Jones.

Autorzy raportu twierdzą, że Facebook skłonny jest płacić takim serwisom nawet 3 mln rocznie za prawo do publikowania tworzonych przez nie treści. Mają być one publikowane wyłącznie w specjalnej sekcji Facebooka, która powinna pojawić się na witrynie jeszcze w tym roku.

Zobacz również:

Użytkownicy sieci odwiedzający taką sekcję będą mieli pewność, że zamieszczone na niej wiadomości, komentarze i ogłoszenia są godne zaufania.

Jak dotąd Facebook nie potwierdził oficjalnie, że ma takie plany. Wall Street Journal ma jednak pewność, że Facebook zamierza to zrobić w najbliższym czasie. Kwestią otwartą jest tylko moment wprowadzania w życie tego zamierzenia.


TOP 200