Facebook chce mieć również własną kryptowalutę

Jak donosi serwis Bloomberg, Facebook pracuje nad własną kryptowalutą, która ma posłużyć głównie do rozliczania transakcji finansowych realizowanych przez aplikację WhatsApp.

Ma to być specyficzny wirtualny pieniądz typu "stablecoin", którego wartość będzie ustalana w oparciu o aktualny kurs dolara amerykańskiego. Mówi się, że kryptowaluta zostanie najpierw wprowadzona do Indii, gdzie zostanie poddana dokładnemu testowaniu.

Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, Facebook powołał do życia specjalną grupę roboczą, zlecając jej opracowanie wspomnianej powyżej kryptowaluty, na początku tego roku. Pracami grupy kierować ma David Marcus, były szef firmy PayPal, odpowiedzialny obecnie w firmie Facebook za rozwój aplikacji internetowego komunikatora Facebook Messenger.

Zobacz również:

  • AI - jak unikać tendencyjności danych
  • Udostępniono bezpłatne narzędzie, które wykrywa treści generowane przez AI
  • Jaka jest przyszłość cyfrowej waluty?

Chodzą słuchy, że na początku tego miesiąca pracownicy Facebooka zajmujący się technologią blockchain odbyli szereg spotkań z podmiotami handlującymi kryptowalutami. Firma miała ich poinformować ich o swoich planach zmierzających do stworzenia własnej , zdecentralizowanej cyfrowej waluty, która obsłuży transakcje finansowe realizowana przez prawie 2 mld użytkowników korzystających z jej usług.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200