Facebook bije rekordy popularności

Jak podaje najnowszy, publikowany co kwartał raport firmy Meta, sieć społecznościowa Facebook może się obecnie pochwalić każdego miesiąca ponad trzema milionami użytkowników. Oznacza to, że prawie połowa populacji Ziemi korzysta z jej usług.

Grafika: Meta

Dzieje się w momencie, gdy popularność Facebooka wśród młodzieży spadła. Jak widać, nie zaszkodziła to w najmniejszy sposób tej platformie , która nadal święci triumfy. platforma jest daleka od śmierci. Jeśli chodzi o wszystkie aplikacje należące do firmy Meta – a tym WhatsApp, Instagram, Messenger i ostatnio Threads — to z ich usług korzysta miesięcznie blisko 3,88 użytkowników.

Facebook ma też 2,064 miliarda aktywnych użytkowników dziennie, w porównaniu z 2,037 miliarda w ostatnim kwartale. To ważna informacja, ponieważ w ostatnim kwartale 2021 roku Facebook odnotował pierwszy w historii kwartalny spadek liczby aktywnych użytkowników dziennie. Co ciekawe, największy wzrost liczby osób korzystających z Facebooka odnotowano w regionie Azji i Pacyfiku, bo o ok. o około 25 mln. Natomiast w Europie odnotowano zmniejszenie się liczby użytkowników o 1 mln osób.

Zobacz również:

  • Dell Technologies Forum 2023
  • Udostępniono bezpłatne narzędzie, które wykrywa treści generowane przez AI
  • Messenger Lite. Dla kogo uproszczona wersja tej aplikacji?

Wydaje się, że wzrost ten Facebook może zawdzięczać głównie rosnącej popularności usługi Reels, która pracuje podobnie jak TikTok i cieszy się szczegółnym wzięciem wśród młodszego pokolenia internautów. Dość powiedzieć, że witryna ta odnotowuje każdego dnia 200 mld wejść.

Tekstowa platforma społecznościowa Threads, zintegrowana ściśle z Instagramem, również radzi sobie całkiem nieźle. Mark Zuckerberg wiązał z nią duże nadzieje i chyba się nie pomylił. Zarejestrował się niej do dzisiaj grubo ponad 100 mln osób. Jak na całkiem nową aplikację, to rzeczywiście imponujący wynik.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200