Facebook będzie mieć własną kryptowalutę

Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, Facebook docenił zalety kryptowaluty i zamierza w połowie tego roku wprowadzić do usługi WhatsApp rozwiązanie, które pozwoli użytkownikom realizować finansowe transakcje z użyciem elektronicznej waluty.

Okazuje się, że Facebook zaczął prace nad własną kryptowalutą w maju zeszłego roku, powołując wtedy bez zbędnego rozgłosu grupę roboczą, która zajmuje się tą technologią. Po jakimś czasie zaczęło się mówić, że opracowana przez Facebook kryptowaluta zostanie najpierw wprowadzona do jednej z flagowym usług tej korporacji, jaką jest komunikator WhatsApp.

Niewykluczone więc, że już za kilka miesięcy użytkownicy tej usługi będą mogli realizować swoje płatności i wysyłać oraz odbierać gotówkę bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat, klikając na opcję uruchamiającą moduł obsługujący wykreowaną przez Facebook kryptowalutę. Mówi się, że będzie to elektroniczny pieniądz typu "stablecoin" co ma sugerować, że jego wartość będzie ściśle powiązana z notowaniami jednej z tradycyjnych walut.

Zobacz również:

Na czele grupy pracującej nad kryptowalutą stoi David Marcus, który wcześnie zajmował się znaną aplikacją Messenger, a jeszcze wcześniej pracował w firmie Paypal, gdzie odpowiadał za płatności elektroniczne.

Rzecznik Facebooka nie skomentował tych doniesień i wydał tylko krótkie oświadczenie: "Podobnie jak wiele innych firm, Facebook również bada sposoby wykorzystania technologii blockchain. Nasz zespól również pracuje nad tą technologią".


TOP 200