Facebook Connect

Wszyscy oczekują, że operator największej na świecie sieci społecznościowej poda na rozpoczynającej się dzisiaj firmowej konferencji Facebook Connect więcej szczegółów dotyczących swojej wizji rozwoju wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz ogłosi wreszcie, jak brzmi jego nowa nazwa.

Źródło: Facebook

Jak wiadomo, amerykański gigant mediów społecznościowych zamierza po zmianie nazwy skoncentrować swoją uwagę na nowej koncepcji postrzegania internetu, która kryje się za określeniem „metaverse”. Facebook pracuje bez rozgłosu już od jakiegoś czasu nad rozwiązaniami, które będą obsługiwać nowy rodzaj mieszanej rzeczywistości, jaką jest “metaverse”.

Chodzi tu np. o nową wersję inteligentnych okularów (które powstają we współpracy z firmą Ray-Ban) oraz zestaw słuchawkowy Oculus Quest. Wraz z zaprezentowaniem pierwszych inteligentnych okularów, Facebook może podać na konferencji więcej szczegółowych informacji o aplikacjach, które będą je obsługiwać.

Zobacz również:

  • Google przedstawia Gemini – nowy model AI
  • Instagram i Facebook wezmą wkrótce rozwód
  • Usługa TweetDeck zmieniła nazwę

Konferencja może być również okazją dla Facebooka do poinformowania deweloperów, jak zamierza z nimi współpracować w dziele tworzenia oprogramowania klasy „metaverse”. Mówi iż Facebook testuje już swoją pierwszą aplikację tego typu, której nadał roboczą nazwę Horizon Worlds.

Na kilka godzin przed rozpoczęciem konferencji, większość jej uczestników nie ma wątpliwości co tego, że Facebook podjął już decyzję dotyczącą rebrandingu. Nowa nazwa jest już ponoć gotowa i ma ją ogłosić sam jej szef, czyli Mark Zuckerberg. Być może poznamy ją już za kilka godzin o 19:00 naszego czasu, bo wtedy zaczyna się konferencja Facebook Connect.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200