Fabryka Funai w Polsce

Potwierdziły się doniesienia o prawdopodobnej lokalizacji zakładu produkcyjnego koncernu Funai. Powstanie on - jak donosi Gazeta - w Nowej Soli w województwie lubuskim.

Fabryka Funai w Polsce
Japoński gigant elektroniczny w Polsce chce produkować telewizory. Budowa zakładu ma ruszyć jeszcze na jesieni bieżącego roku. Powstanie on na terenach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i według wstępnych informacji będzie zatrudniać 450 osób, a docelowo nawet 1200. Strony nie potwierdziły jeszcze oficjalnie informacji o inwestycji, ale na witrynie Urzędu Miasta Nowa Sól pojawiły się już ogłoszenia o wynajmie powierzchni biurowych i rekrutacji pracowników dla niewymienionego z nazwy "światowego koncernu z branży elektronicznej". Poszukuje on kierowników działu produkcji, inżynierów oraz tłumaczy (polsko-japońskich) i księgowych. Przy dwóch ostatnich specjalnościach widnieje dopisek - "zatrudnienie od 1 listopada". Wynika z tego, że Japończycy chcą pilnie przystąpić do organizacji polskiego biura i budowy fabryki.

Funai to nieco zapomniana, ale znana w Polsce od lat marka urządzeń elektronicznych. W ostatnim okresie firma ponownie aktywniej działa na Polskim rynku. W Warszawie swoje przedstawicielstwo ma Funai Europe GmbH. Oferta japońskiego koncernu to odtwarzacze i rekordery DVD, drukarki fotograficzne, magnetowidy oraz kineskopowe i płaskie odbiorniki TV.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200