FCS wprowadza cztery nowe serwery Primergy

Fujitsu Siemens Computers (FSC) wprowadza na rynek cztery nowe modele serwerów linii Primergy. Trzy z nich - L100, L200 i P200 - są przystosowane do pracy w szafach przemysłowych (rack). Serwer F200 jest dostępny zarówno w obudowie tradycyjnej, jak i rack.

Fujitsu Siemens Computers (FSC) wprowadza na rynek cztery nowe modele serwerów linii Primergy. Trzy z nich - L100, L200 i P200 - są przystosowane do pracy w szafach przemysłowych (rack). Serwer F200 jest dostępny zarówno w obudowie tradycyjnej, jak i rack.

Wszystkie są wyposażone w procesory Pentium III. W ofercie FSC znalazł się również nowy zewnętrzny podsystem macierzowy Primergy S60z interfejsem Fibre Channel, przeznaczony m.in. do budowy sieci SAN.

Pojemniejszy następca

Primergy L100 to jednoprocesorowy serwer w obudowie, zajmującej jednostkę wysokości w standardowym racku. Ma wbudowany kontroler RAID i posiada certyfikat zgodności z systemami Windows 2000 Server i Linux. L100, podobnie jak wszystkie serwery Primergy, jest dostarczany wraz z oprogramowaniem Server-View, umożliwiającym zarządzanie urządzeniem, diagnozowanie jego pracy oraz dokonywanie uaktualnień z dowolnego miejsca w sieci.

Primergy L100 to najtańszy, oferowany przez FSC, serwer. Jego cena została ustalona na ok. 1 tys. euro. Według przedstawicieli firmy, model L100 będzie dostępny w Polsce od połowy grudnia br.

Dwuprocesorowy serwer Primergy L200 jest następcą oferowanego dotychczas modelu N200. W odróżnieniu od poprzedniej wersji, która mogła być wyposażona w 2 dyski, L200 może mieć 3 dyski w obudowie o wysokości 1U. Wraz z nowymi maszynami FSC oferuje dyski o maksymalnej pojemności 72 GB. Primergy L200 jest standardowo wyposażony w DDE RAID (Dual Disk Manager), oprogramowanie niezależne od systemu operacyjnego, umożliwiające tworzenie kopii dysków. Według przedstawicieli FSC, głównymi zaletami DDE RAID są: wymiana jednego dysku bez konieczności wyłączania sys- temu oraz przemienny odczyt danych z obu dysków. Cena modelu L200 wynosi ok. 2 tys. euro. Będzie on dostępny od połowy listopada br.

Różnica w obudowie

Główną cechą odróżniającą dwuprocesorowe serwery Primergy P200 i F200 jest konstrukcja obudowy. F200 może być bowiem montowany w normalnej obudowie albo w obudowie rack o wysokości 4U. P200 jest natomiast dostępny tylko w obudowie rack o wysokości 2U.

Modele serii P i F mają zaimplementowaną technologię hot-plug, która umożliwia wymianę elementów serwera, korygowanie błędów pamięci ECC, a także awaryjne przełączanie pomiędzy zainstalowanymi w serwerze dwoma lub więcej kartami sieciowymi w trakcie pracy. Oba serwery będą dostępne od połowy listopada. Orientacyjna cena wynosi ok. 2,5 tys. euro.

Macierz na dodatek

Oferowane przez FSC macierze Primergy S60 są produkowane w obudowach, zajmujących 3 jednostki wysokości w szafie przemysłowej. Mogą pomieścić maksymalnie 14 dysków twardych i być podłączone jednocześnie do czterech serwerów.

Wraz z urządzeniami dostarczane jest oprogramowanie Multipath, umożliwiające redunantne połączenie między serwerem i pamięcią masową, oraz Duplex Data Manager, pozwalające na tworzenie lustrzanej kopii dwóch serwerów S60. Macierz jest również dostarczana wraz z oprogramowaniem ServerView.


TOP 200