FBI znów ostrzega

Przedstawiciele FBI ostrzegli amerykańskie firmy wykorzystujące system Windows XP, by jak najszybciej skorzystały z patcha, udostępnionego w piątek przez Microsoft.

FBI ostrzegło amerykańskie firmy wykorzystujące system Windows XP, by jak najszybciej skorzystały z patcha, udostępnionego w piątek przez Microsoft (usuwa on poważny błąd w programie, umożliwiający nieautoryzowanym użytkownikom całkowite przejęcie kontroli nad systemem za pośrednictwem Internetu).

Zdaniem przedstawicieli FBI, całkiem realnym zagrożeniem dla amerykańskich firm są obecnie "cyberataki" terrorystyczne - dlatego bardzo ważne jest, by ich systemy komputerowe wolne były od takich problemów, jak "luka" odkryta w Windows XP. Na apel Federalnego Biura Śledczego pierwszy zareagował Microsoft - firma zobowiązała się jak najszybciej przekazać informację, ilu klientów pobrało i zainstalowało patcha.

Przejęcie zdalnej kontroli nad systemem umożliwia m.in. przeprowadzenie za jego pomocą ataków typu DoS (denial of service) - według przedstawicieli FBI, niebezpieczeństwo zaatakowania amerykańskich firm w ten sposób jest teraz bardzo duże.