FBI zajmie się piratami

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze poinformowało o planach włączenia się w walkę z nielegalnym kopiowaniem muzyki, filmów i oprogramowania. Jednym z elementów owej walki ma być umieszczenie na sprzedawanych w USA płytach CD i DVD specjalnych etykiet ostrzegających przed konsekwencjami nielegalnego kopiowania zapisanych na nośnikach materiałów.

Przedstawiciele FBI tłumaczą, że piractwo stało się poważnym problemem dla amerykańskiej gospodarki, stąd decyzja o zaangażowaniu się agencji w walkę z tym zjawiskiem. Federalne Biuro Śledcze zamierza działać wspólnie z organizacjami MPAA, RIAA oraz ESA (Entertainment Software Association).

Na sprzedawanych w USA płytach DVD i CD z muzyką, filmami, grami i oprogramowaniem umieszczony zostanie tekst, informujący, że nielegalne kopiowanie i dystrybuowanie zapisanych na nośnikach materiałów jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat wiezienia lub 250 tys. USD grzywny - nawet, jeżeli użytkownik nie czerpie korzyści majątkowej z tego procederu.

Zobacz również:

  • FBI twierdzi, że rosyjscy hakerzy skanują amerykańskie systemy energetyczne

Wśród innych działań "antypirackich", planowanych przez FBI, wymienia się również intensywniejsze niż do tej pory ściganie piratów, a także opracowanie nowej technologii zabezpieczania płyt.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200