F5 wybiera Polskę na miejsce nowej inwestycji Technical Center Warsaw

F5 Networks ogłosił, że Polska została wybrana na miejsce inwestycji Technical Center Warsaw, związanej z obsługą klienta, usługami bezpieczeństwa oraz rozwojem produktów. Jak pisze inwestor, Polska została wybrana między innymi ze względu na korzystne położenie geograficzne oraz dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry IT.

Technical Center Warsaw na Mokotowie to nowe miejsce pracy dla wykwalifikowanych specjalistów z branży IT. Inwestycja obejmie kluczowe obszary takie jak dział wsparcia technicznego czy dział Rozwoju Produktu. W ramach inwestycji znajdzie się również Centrum Bezpieczeństwa F5 (Security Operations Center – SOC), świadczące usługi bezpieczeństwa i monitoring zagrożeń w czasie rzeczywistym, stanowiące uzupełnienie działalności Centrum Bezpieczeństwa w Seattle ( całodobowy model obsługi klientów).

Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie wykorzysta bazujące na chmurze usługi aplikacyjne platformy Silverline. Centrum zapewni klientom firmy dostęp 24/7 do wyspecjalizowanych ekspertów bezpieczeństwa F5, którzy monitorują ataki wielowarstwowe w czasie rzeczywistym. SOC będzie obejmował zespół badaczy i analityków, skupiających się na nowych atakach z całego świata i uaktualniających informacje dotyczące najnowszego złośliwego oprogramowania, ataków zero-day oraz phishingu.

Zobacz również:

W bliskiej przyszłości planowany jest rozwój Centrum. W pierwszej fazie SOC będzie oferował usługi zwalczania oszustw internetowych (F5 WebSafe), natomiast do końca roku uruchomiona zostanie ochrona przed atakami typu DDoS.


TOP 200