F5 Networks wprowadza do oferty kolejne chmurowe usługi

F5 Networks wprowadza serię rozwiązań dla klientów korzystających z usług aplikacyjnych łączących prywatne, publiczne i hybrydowe środowiska chmurowe. Dodatkowo korporacja ogłosiła rozwiązanie stworzone wspólnie z Equinix Cloud Exchange oraz Performance Hub, które wspiera duże przedsiębiorstwa w zakresie wdrażania aplikacji, zapewniając im wysokie standardy bezpieczeństwa.

F5 dostarcza aplikacje używane zarówno w centrach danych, jak i w środowiskach chmurowych (w tym tych opartych na zasadzie kontenerów usług lub mikrousług). Jeśli chodzi o sprzęt, to F5 rozszerza ofertę BIG-IP o serię rozwiązań iSeries. Platforma łączy w sobie programowalność ze wsparciem dla node.js. Można ją też tak skonfigurować, by chroniła firmę przed atakami DDoS lub pracowała w środowisku prywatnej chmury oraz sieci programowalnych SDN dostarczanych m.in. przez OpenStack, Cisco, i VMware.

Kolejna nowość – opracowana wspólnie z Equinix – nosi nazwę Equinix Cloud Exchange. Rozwiązanie dostarcza dostęp do usług chmurowych, omijając publiczny internet. Łącząc chmurowe bramki dostępowe F5 z rozwiązaniem Performance Hub od Equinix, klienci mogą się szybko łączyć z wieloma dostawcami chmurowych usług.

Zobacz również:

  • Dla bezpieczeństwa warto inwestować w chmurę hybrydową
  • SAP S/4HANA Cloud zapewnia doskonały rozwój i przyspiesza cyfryzację

Inne nowości to Application Services Proxy (rozwiązanie dostarcza uproszczone zarządzanie obciążeniem i ruchem), Container Connector (rozwiązanie umożliwia przydzielanie usług do skonteneryzowanych aplikacji) i Application Connector (rozwiązanie upraszcza dostęp do aplikacji przedsiębiorstwa hostowanych w publicznej chmurze)

Platformy BIG-IP iSeries są już dostępne, a oficjalna data dostępności rozwiązań Application Services Proxy, Container Connector oraz Application Connector zostanie ogłoszona wkrótce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200