F2M tańsze, ale nie dla wszystkich

TP SA złożyła w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty propozycję obniżenia stawek za połączenia ze swojej sieci do sieci operatorów komórkowych (tzw. F2M - Fixed-To-Mobile). Teraz czeka na decyzję Prezesa URTiP. TP wciąż nie dogadała się jednak z Erą.

Przypomnijmy, że Polska Telefonia Cyfrowa zarzuca Telekomunikacji Polskiej wykorzystywanie pozycji monopolisty i stosowanie zbyt wysokim marż w stawkach interkonektowych. Z kolei TP już wcześniej poinformowała URTiP o fiasku rozmów z PTC, która stosuje "praktyki ograniczające konkurencję".

Jeśli URTiP zatwierdzi nowe umowy abonenci dzwoniący z sieci TP (w ramach planu standardowego) za połączenia do sieci Plus i Idea będą płacić ok. 0,72 zł + VAT. TP zaoferowała, że abonenci będą mogli za pierwsze 30 połączeń z sieciami komórkowymi płacić z rabatem 20% liczonym już od nowych, niższych cen.

Zobacz również:

  • Początek końca 3G w Polsce - T-Mobile wyłącza nadajniki
  • Proste sposoby na skuteczne zabezpieczenia służbowego telefonu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200