F-Secure: użytkownicy indywidualni zaniedbują składowanie swoich danych

Z badań przeprowadzonych przez firmę wynika, że wielu użytkowników nadal traci istotne pliki i ważne dokumenty przechowywane w komputerach. Badania przeprowadzono wśród 1430 użytkowników internetu w 8 krajach.

W Polsce ten problem dotknął 60 proc. respondentów, w Finlandii 45 proc., we Włoszech 41 proc., natomiast w Stanach Zjednoczonych 34 proc. a w Szwecji 31 proc. Według wyników badań, średnio 40 proc. użytkowników utraciło kiedyś ważne dane.

Z badań wynika też, że kopie zapasowe zdjęć tworzy średnio 56 proc. respondentów. Najczęściej wybieranym miejscem składowania jest dysk twardy komputera. Z innych nośników najpopularniejsze są płyty CD/DVD. W Polsce do składowania używa ich 41 proc. respondentów, w Stanach Zjednoczonych 28 proc., we Włoszech 18 proc. a w Finlandii tylko 16 proc. Pamięci USB nie cieszą się w Polsce popularnością: korzysta z nich tylko 7 proc. respondentów (we Włoszech, Finlandii i USA - 18 proc.) Kart pamięci aparatów fotograficznych używa w Stanach Zjednoczonych 16 proc. respondentów, a w Polsce 3 proc.

Firma zwraca uwagę, że wygodną metodą jest tworzenie kopii zapasowych on line. Pliki są wówczas archiwizowane na serwerach zewnętrznych usługodawcy, dostępnych z dowolnego miejsca i każdej porze.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200