F-Secure po polsku

Świetne programy antywirusowe firmy F-Secure wreszcie doczekały się polskiej wersji językowej.

Aplikacje te od lat znane są z wysokiej niezawodności i dokładności w tropieniu zagrożeń. Producent zdecydował się na przygotowanie polskich wersji językowych F-Secure Anti-Virus Client Security i F-Secure Internet Security 2004. Pierwszy przeznaczony jest głównie do przedsiębiorstw, stanowi ochronę komputerów pracowników, łącząc możliwości programu antywirusowego i zapory sieciowej. Jak przystało na program do firm, F-Secure Client Security może być zdalnie administrowany, a dołączony do niego moduł Policy Manager umożliwia zcentralizowane zarządzanie systemem bezpieczeństwa, a nawet generowanie raportów i sprawdzanie stanu bezpieczeństwa komputerów w firmie z poziomu przeglądarki internetowej.

F-Secure Internet Security 2004 jest z kolei przeznaczony głównie do użytku domowego. Podobnie jak Client Security, stanowi połączenie antywirusa i osobistej zapory sieciowej. Monitoruje pracę systemu, wykrywając zainfekowane pliki, nadzoruje też dane przesyłane za pomocą poczty elektronicznej i oferuje też klasyczny skaner antywirusowy "na żądanie". Moduł zapory sieciowej pozwala określić prawa każdej aplikacji do nawiązywania zdalnych połączeń. O tak oczywistych opcjach, jak automatyczna aktualizacja bazy danych wirusów nie trzeba właściwie wspominać, ale Internet Security 2004 komunikuje się z centrum antywirusowym także w inny sposób. W przypadku poważnych zagrożeń, np. ataku nowego typu wirusa o światowym zasięgu, użytkownik natychmiast otrzymuje bezpośrednie ostrzeżenie, a program sprawdza, czy system jest odpowiednio zabezpieczony.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200