F-Secure Messaging Security Gateway

W związku z podpisaniem umowy o dystrybucyjnej z F-Secure, firma Alstor poszerzyła swoja ofertę o sprzętowe rozwiązania tej firmy, m.in. F-Secure Messaging Security Gateway X200 do blokowania spamu.

Urządzenie F-Secure Messaging Security Gateway X200, obsługujace wyłącznie protokół SMTP niezależne od istniejącego serwera poczty elektronicznej, zapewnia ochronę przez wirusami, spamem, oszustwami i innymi zagrożeniami przenoszonymi przez pocztę elektroniczną. Produkt wykorzystuje technologię Proofpoint MLX i składa się z niezależne pracujących komponentów: zapory ogniowej, antywirusa, antyspama i analizatora zgodności wychodzących treści z przyjętą polityką bezpieczeństwa.

Dostępne są dwie linie urządzeń: X (model 200) i P (modele 600, 800 i 1000). Linia 'P' rozbudowana jest o analizę wychodzących treści pod kątem ochrony wrażliwych danych oraz możliwość skorzystania z architektury agentów przy większej liczbie urządzeń.

Podczas analizowania treści poczty elektronicznej, poszczególne elementy rozwiązania redukują stopniowo niepożądany ruch pocztowy: badanie reputacji nadawców o ok. 10 proc., pocztowa zapora ogniowa i po ok. 5 proc. oraz 50 proc.. Przesyłki, których przydatność jest wątpliwa, poddawane są kwarantannie, o czym użytkownik jest powiadamiany w okresowym zestawieniu.

Zarządzanie FSMSG jest wykonywane z interfejsu przeglądarki internetowej. W ten sposób udostępniane są również zaawansowane mechanizmy raportowania pracy systemu, które można publikować na stronie WWW, wysyłać pocztą elektroniczną lub zapisywać w postaci danych XML.