Extreme Networks: przełączniki z obsługą standardu TNC

Firma Extreme Networks poinformowała, że przełączniki z serii BlackDiamond i Summit obsługują otwarty standard kontroli dostępu do sieci Trusted Network Connect (TNC) Trusted Computing Group (TCG).

Trusted Network Connect, opracowany przez branżową organizację Trusted Computing Group, to zestaw specyfikacji przeznaczony dla kontroli dostępu do systemów sieciowych (NAC - Network Access Control).

Przełączniki Extreme Networks serii BlackDiamond i Summit, w efekcie współpracy z TCG, stały kompatybilne ze specyfikacją TNC IF-PEP. Ponadto, platformy Extreme Networks Sentriant Access Guard (AG) będą obsługiwać dodatkowe specyfikacje TNC, aby zapewnić integrację standardu TNC także w obszarze zarządzania dostępem do sieci.

Zobacz również:

Platforma Sentriant AG jest rozwiązaniem klasy korporacyjnej, które zapewnia sprawdzanie stanu bezpieczeństwa urządzeń końcowych łączących się z siecią bez konieczności instalowania na nich oprogramowania klienckiego. Wykorzystując standard 802.1x w przełącznikach BlackDiamond i Summit, platforma Sentriant AG może umieścić urządzenie końcowe w odpowiednim segmencie VLAN, który może być segmentem docelowym (pomyślny wynik kontroli) lub segmentem kwarantanny (urządzenie nie spełnia wymagań).

Architektura TNC jest jednym z kilku rozwiązań kontroli dostępu do sieci. Inne, najbardziej znane architektury NAC, to: Cisco Network Admission Control i Microsoft Network Protection Control. TNC umożliwia współpracę rozwiązań wielu producentów, zapewnia integralność szeregu urządzeń końcowych, technologii sieciowych i różnych polityk bezpieczeństwa w zakresie kontroli dostępu.

Extreme Networks zademonstrował nowe możliwości swoich przełączników podczas targów Interop, które odbyły się w Nowym Jorku w dniach 18 - 21 września br.