Expo opuszcza pałac

Osiemnasta edycja Międzynarodowych Targów Komputer Expo 2003 odbędzie się w nowej lokalizacji.

Osiemnasta edycja Międzynarodowych Targów Komputer Expo 2003 odbędzie się w nowej lokalizacji.

Według zapowiedzi organizatorów targów 21-24 stycznia br. na ponad 100 stoiskach zajmujących powierzchnię 3500 m2 swoje produkty przedstawi ponad 300 firm. Po raz pierwszy Komputer Expo nie odbędzie się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, lecz w nowym centrum targowym przy ul. Prądzyńskiego. Jak twierdzą przedstawiciele Biura Reklamy, decyzję o zmianie lokalizacji podjęto już przed kilkoma miesiącami. Inaczej niż w PKiN, Centrum Targowe Expo XXI umożliwia prezentację stoisk na jednym poziomie. Choć ceny wynajmu powierzchni wystawowej się nie zmieniły, to podobno staniała zabudowa stoisk.

Podczas targów odbędzie się kilkanaście debat i konferencji zgodnie z zaplanowanym na cztery kolejne dni porządkiem tematycznym: Internet, edukacja, wojsko oraz informatyka w małych i średnich firmach (MSP). W porównaniu z ubiegłym rokiem zrezygnowano z konferencji dotyczących handlu elektronicznego i telekomunikacji. Ich miejsce zajęły dni wojska i sektora MSP. "Dzień wojska" to próba wyjścia naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu polskich firm możliwościami udziału w realizacji potencjalnych zamówień wynikających z umowy offsetowej związanej z zakupem samolotów F-16.

W ubiegłym roku Komputer Expo 2002 przejęły część wystawców biorących wcześniej udział w zlikwidowanych, odbywających się tradycyjnie w czerwcu, targach CAD/CAM. Oferta systemów CAD/CAM/GIS była prezentowana w wydzielonej strefie. W tym roku całkowicie zniknęła.

2Si, stoisko 4.26

Firma zaprezentuje systemy zdalnego szkolenia (e-learning) dla nauczycieli bazujące na oprogramowaniu IBM Lotus LearningSpace. Rozwiązania zostały opracowane we współpracy z IBM. Mogą służyć zarówno do pogłębiania wiedzy związanej z informatyką, jak i przekazywania elementów wiedzy koniecznych do pracy w edukacji i zarządzaniu szkołami.

AB, stoisko 3.16

AB wystawi produkty firm, których jest dystrybutorem: CTX, Liteon, Dysan, Creative Labs, Chicony, Maxtor, Corel, Vanguard i VIA.

Na stoisku będzie prezentowany system Vanguard RemoteVU Guardian do nadzoru, kontroli i zabezpieczania dostępu przy użyciu kamer wideo i standardowej sieci LAN. Umożliwia on transmisję lub nagrywanie wideo na wewnętrznym dysku o pojemności 80 GB, zdalną kontrolę (SNMP) i sterowanie urządzeniami alarmowymi.

VIA przedstawi m.in. nowe platformy EPIA-M (miniaturowe płyty główne), przeznaczone dla nich obudowy Serenity i komputery SilentPC wykorzystujące platformę EPIA.

Action, stoisko 2.06

Największą atrakcją na stoisku Action ma być prezentacja komputera wyposażonego w prototypową wersję 64-bitowego układu Athlon 64 (Hammer), którego premierę AMD zapowiada na marzec/kwiecień 2003 r.

Firma przedstawi najnowsze monitory, elementy sieciowe, i inne podzespoły: Shuttle, Micro-Star, LG Electronics, Samsung, Philips, BenQ, Western Digital, Seagate, Samsung i Creative Labs.

Na stoisku Action będą m.in. prezentowane systemy łączności bezprzewodowej oparte na technologii laserowej 100 Mb/s (LaserBit), standardowe sieci IEEE 802.11b 11 Mb/s i o szybkości transmisji zwiększonej do 22 Mb/s.

Action zaprezentuje też notebooki sprzedawane pod marką Actina, z procesorami Intela lub AMD.

Na targach odbędzie się publiczna prezentacja nowego, utworzonego pod koniec 2002 r. - Działu Materiałów Eksploatacyjnych, który pod marką ActiveJet oferuje kartridże i aplikatory tuszu do drukarek atramentowych.

Aktis PL, stoisko 3.36

Aktis PL przedstawi nową wersję ABRA 6.0, wprowadzonego do sprzedaży w styczniu br., zintegrowanego, modułowego systemu do wspomagania sprzedaży oraz finansów i księgowości, przeznaczonego dla małych i średnich firm.

Wersja 6.0 zawiera zestaw poprawek eliminujących wcześniejsze błędy i kilkanaście nowych funkcji, zestawień i formularzy wydruków. ABRA współpracuje z systemami bankowości elektronicznej i drukarkami fiskalnymi. Cena netto pakietu wynosi 990 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200