Exodus przejmie GlobalCenter za 6,5 mld USD

W ten sposób łączą się najwięksi na świecie operatorzy serwujący usługi WWW dla klientów instytucjonalnych.

Exodus Communications, amerykański lider rynku usług hostingowych, przejmuje GlobalCenter, dział Global Crossing, specjalizujący się w serwowaniu usług WWW dla klientów korporacyjnych. Wartość transakcji, zawieranej w formie wymiany akcji, szacowana jest na 6,5 mld USD.

Global Crossing, dostawca usług sieciowych opartych na technologii światłowodowej, obejmie także 20% udziałów Exodus, co umocni jego pozycję na rynku jako największego na świecie operatora usług WWW. Transakcja ma zostać zakończona w I kwartale przyszłego roku.

Ponadto Exodus i Global Crossing podpisały 10. letnie porozumienie, w ramach którego Global Crossing, budujący podmorskie sieci optyczne, będzie głównym operatorem sieci Exodusa na świecie. Firmy zamierzają także stworzyć spółkę joint venture, która będzie świadczyć usługi związane z utrzymaniem serwisów WWW i inne na rynkach azjatyckich.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200