Exclusive Networks finalizuje przejęcie Veracomp

Veracomp sfinalizował sprzedaż całej swojej grupy dystrybucyjnej firmie Exclusive Networks, a Prezesem Zarządu Veracomp – Exclusive Networks został od początku roku Mariusz Kochański.

Exclusive Networks finalizuje przejęcie Veracomp

Umowa sprzedaży Veracomp, dystrybutora IT w 19 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, została podpisana we wrześniu 2020 r., a zamknięcie transakcji było uzależnione od kilku warunków, w tym zgody Komisji Europejskiej.

Od 1 stycznia 2021 roku Prezesem Zarządu Veracomp – Exclusive Networks jest Mariusz Kochański, który będzie kierował nowym regionem Exclusive Networks CEE, podlegającym Gerardowi Allisonowi, SVP EMEA.

„Naszedł przełomowy moment dla Veracomp - łączymy siły z globalnym dystrybutorem, który razem z nami rozpocznie działalność w nowym regionie. Zamierzamy kontynuować rozwój biznesu w modelu zapewniającym dużą autonomię oraz swobodę współpracy - to podejście przekonało nas do wejścia w skład grupy Exclusive Networks. Chcemy zapewniać partnerom dostęp do innowacji oraz profesjonalne wsparcie naszego zespołu, bazując na własnych doświadczeniach i wiedzy dystrybutora obecnego na pięciu kontynentach. Jesteśmy pewni, że wszyscy klienci, partnerzy i pracownicy skorzystają na tym połączeniu” - tłumaczy Mariusz Kochański.

Veracomp został założony w Polsce w 1991 roku, jest dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych ponad 140 producentów. Na przestrzeni lat firma zbudowała relacje z kilkoma tysiącami partnerów biznesowych, którzy od teraz będą obsługiwani przez spółkę Veracomp – Exclusive Networks. Warunki współpracy z producentami i integratorami nie ulegną zmianie. W ciągu tego roku zostanie przeprowadzony proces rebrandingu, ale już teraz Veracomp działa jako klaster Exclusive Networks CEE.

Wraz z finalizacją przejęcia firma Exclusive Networks rozszerza swoją globalną obecność, zwiększa liczbę pracowników oraz przychody operacyjne. „Ostatnie miesiące to okres bardzo dynamicznego rozwoju Exclusive Networks na świecie. Staramy się inwestować w firmy, które doskonale rozumieją lokalne potrzeby. Włączenie Veracomp do naszych struktur jest jednym z najważniejszych elementów ekspansji zgodnej z tą strategią. W ten sposób zyskujemy unikatową szansę na sukces w Europie Środkowo-Wschodniej. Z pewnością wykorzystamy mocne fundamenty biznesowe i spójną kulturę organizacyjną Veracomp, która sprawdziła się w 19 krajach tego regionu” - ocenia Jesper Trolle, CEO Exclusive Networks.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200