Exchange bardziej korporacyjny

Compaq wzbogacił serwer Microsoft Exchange o funkcje zarządzania obiegiem dokumentów, archiwizacji danych i zautomatyzowane wysyłanie korespondencji seryjnej.

Compaq wzbogacił serwer Microsoft Exchange o funkcje zarządzania obiegiem dokumentów, archiwizacji danych i zautomatyzowane wysyłanie korespondencji seryjnej.

Compaq wprowadził na rynek pakiet Enterprise Suite for Microsoft Exchange - zestaw aplikacji wzbogacających serwer komunikacyjny. Produkt ten, pierwotnie opracowany przez firmę Digital, nigdy nie został przez nią wprowadzony na rynek.

Pakiet Compaq Enterprise Suite for Microsoft Exchange (CESME) składa się z czterech komponentów: Enterprise Vault, Correspondence Manager, Approval Expeditor i Work Expeditor. Każdy z nich rozszerza funkcjonalność serwera Exchange i oprogramowania klienckiego Microsoft Outlook 98.

Archiwizacja

Enterprise Vault to rozwiązanie przeznaczone dla firm, które archiwizują korespondencję przesyłaną drogą elektroniczną (np. dotyczy to amerykańskich spółek giełdowych). Oprogramowanie pełni podwójną funkcję. Z jednej strony zarządza archiwizacją starszych przesyłek i przenosi je na inne nośniki, odciążając tym samym podstawowe serwery pocztowe, z drugiej - umożliwia szybki dostęp do zarchiwizowanych informacji bezpośrednio z poziomu aplikacji klienckiej. Co więcej, administrator może określić uprawnienia osób, które mają dostęp do zarchiwizowanych danych. Zarchiwizowane listy nie będą mogły być także poddawane modyfikacjom, co zapobiegnie ich fałszowaniu.

Korespondencja seryjna

Correspondence Manager umożliwia przygotowywanie tzw. elektronicznych mailingów, czyli korespondencji rozsyłanej do dużej liczby wybranych odbiorców. Aplikacja ta może pracować zarówno z wykorzystaniem bazy adresatów, znajdującej się na serwerach Microsoft Exchange, jak i zewnętrznych źródeł informacji o adresatach, takich jak korporacyjne bazy danych czy serwisy internetowe, udostępniające swoje informacje na podstawie protokołu LDAP. Dzięki Correspondence Manager zbędne jest utrzymywanie i stałe aktualizowanie list dystrybucyjnych klientów, partnerów itp., program bowiem tworzy je "w locie", korzystając ze wskazanych przez użytkowników źródeł.

Oprogramowanie pozwala także adresatom przesyłek subskrybować korespondencję o określonej tematyce oraz samodzielnie usuwać swój adres z listy jej odbiorców.

Praca grupowa

Approval Expeditor to aplikacja mająca automatyzować podstawowe procesy związane z obiegiem dokumentów, realizowane dotychczas w tradycyjny, papierowy sposób. Mogą to być np. rozliczenia delegacji służbowych, podania o zaliczki i urlopy itp. Approval Expeditor pozwala graficznie określić przebieg procesu decyzyjnego, który następnie będzie odwzorowywany podczas wymiany informacji elektronicznej. Bardziej zaawansowaną aplikacją umożliwiającą nie tylko realizację procesów biznesowych, lecz także automatyzację prac nad redagowanymi wspólnie dokumentami jest Work Expeditor. Program ten pozwala zdefiniować kryteria, jakie muszą spełniać tworzone dokumenty, i egzekwować ich przestrzeganie. Aplikacja zapewnia jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa poprzez autoryzowanie użytkownika przy każdym dostępie do dokumentu i weryfikację jego praw.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200