Exatel przejął cały NOM

W ramach transakcji o wartości 22,2 mln zł Exatel SA odkupił od Orlenu brakujące 35% udziałów w spółce Niezależny Operator Międzystrefowy, stając się jej 100% właścicielem.

Umowę w tej sprawie strony podpisały już 6 lipca, a zamknięcie transakcji ma nastąpić najpóźniej do 13 września 2007. "W tym roku czeka nas wiele wyzwań. Zaraz po wakacjach chcemy ruszyć ze sprzedażą usług telekomunikacyjnych, opartych o abonament (WLR). Pierwszymi klientami, którzy skorzystają z nowego produktu, będą odbiorcy energii elektrycznej zakładów energetycznych, wchodzących w skład Polskiej Grupy Energetycznej. PGE - we współpracy z nami - dla swoich najlepszych klientów przygotowała specjalny program lojalnościowy (startuje on w lipcu), w ramach którego oferuje 150 bezpłatnych minut miesięcznie na połączenia lokalne i międzymiastowe z telefonu stacjonarnego. EXATEL jest dostawcą usługi telekomunikacyjnej na potrzeby programu oraz dodatkowo, oprócz bezpłatnych minut, chce zaoferować Klientom możliwość skorzystania z atrakcyjnego cenowo abonamentu" - powiedział Wojciech Lubczyński, pełniący obowiązki prezesa zarządu Exatel SA.

Firma podkreśla, że będzie to pierwsza tego typu łączona oferta w Polsce, przeznaczona dla odbiorców energii elektrycznej i usług telekomunikacyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200