Ewa Drozd w zarządzie polskiego oddziału Microsoft

Pierwszego marca do ścisłego kierownictwa firmy w Polsce dołączyła Ewa Drozd. Będzie odpowiedzialna za wsparcie klientów sektora dużych przedsiębiorstw jako Enterprise Commercial Lead.

Ewa Drozd od ponad 25 lat jest ekspertem i menedżerem w sektorze IT. Przez ostatnie 20 lat była związana z polskim oddziałem SAP, pełniąc regionalne funkcje kierownicze Head of Commercial Sales MU CEE & CIS oraz Head of Education CEE oraz jako wiceprezes SAP Polska. W trakcie swojej kariery w firmie była odpowiedzialna m.in. za rozwój strategii biznesowej i sprzedaż do największych klientów firmy oraz za procesy edukacyjne i konsultingowe, wsparcie klientów i partnerów nie tylko w Polsce, lecz także na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Wspólnoty Niepodległych Państw. Doświadczenia menedżerskie zdobywała i rozwijała również w polskim oddziale Huhtamaki jako dyrektor ds. logistyki.

Ewa Drozd w zarządzie polskiego oddziału Microsoft

Jeszcze przed dołączeniem do firmy z zainteresowaniem obserwowałam to, jak Microsoft wspiera organizacje na drodze do ich cyfrowego wzrostu. Bardzo się cieszę, że wraz z nową rolą będę mogła być częścią tego procesu i wspólnie z klientami i partnerami będziemy wzmacniać potencjał Polskiej Doliny Cyfrowej. Zrozumienie potrzeb i wyzwań, z którymi mierzą się największe przedsiębiorstwa w Polsce, zwłaszcza w obecnych czasach pracy zdalnej, to klucz do owocnej współpracy. Technologia jest ważna, ale najważniejszym elementem tej transformacji są ludzie, ich kompetencje, kultura organizacyjna, poczucie bezpieczeństwa i zaangażowanie w zmiany i udział w definicji nowych procesów w organizacji przy wsparciu technologii. Dlatego tak ważne jest, aby wsłuchać się w głos klienta i podejmować partnerską współpracę, bo tylko tak można osiągnąć prawdziwy sukces, którego efekty będą dostrzegalne przez wiele lat”

– mówi Ewa Drozd.

Ewa Drozd jest od lat aktywnie zaangażowana w rozwój społeczeństwa informacyjnego, między innymi w zakresie wsparcia młodych talentów w edukacji i karierze jako mentor, a także dzieci w nauce kodowania. Jest absolwentką zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, a także psychologii biznesu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Zobacz również:

  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

Po raz pierwszy mam okazję dołączyć do organizacji w zupełnie cyfrowy sposób. To nie tylko rodzaj osobistej transformacji technologicznej, ale przede wszystkim kompetencyjnej i społecznej. W okolicznościach, których doświadczamy w minionym roku, mierzymy się ze zmianą kulturową, która wymaga zmiany utrwalonych zachowań w budowaniu realizacji, zaufania, dyscypliny pracy. Bardzo się cieszę, że będę współpracować z wieloma polskimi liderami. Wielu z nich, jak PKO BP, Lotos czy Tauron, zdecydowało się wprowadzić elastyczne środowisko pracy i współpracy, tworząc przewagę w cyfrowych czasach”

– dodaje Ewa Drozd.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200