Euvic prze w górę stawki

Spółki Grupy Euvic zakończyły 2020 rok mocno na plusie. W planach grupa ma dalszy rozwój przez akwizycje i ekspansję zagraniczną, by przekroczyć barierę magicznego miliarda łącznych przychodów. Wśród celów na lata 2021-2024 jest również debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych.

fot. Pixaby

Grupa Euvic istnieje na polskim rynku od 2005 roku. Obecnie rozwija się realizując strategię Integratora 2.0, opartą o pięć komplementarnych filarów biznesowych – Software Development, Body/Team Leasing, Infrastruktura IT, Innowacje i Performance (wcześniej Digital). Rozwój podmiotu oparty jest o kolejne akwizycje, a celem zaś – windowanie grupy do grona największych spółek informatycznych w Polsce. Jeśli tempo zostanie utrzymane, zakładane wzrosty mogą zostać osiągnięte, co na pewno znajdzie odzwierciedlenie w sporych zmianach w tabelach naszego raportu Computerworld TOP200 w przyszłym roku (tegoroczny raport można kupić TUTAJ).

Rok temu w wyniku transakcji z Edge One Solutions, Grupa Euvic rozszerzyła działalność w ramach filaru Body/Team Leasing, oferując swoim klientom outsourcing kompetencji pojedynczych specjalistów IT lub całych zespołów projektowych. Równolegle doszło do przejęcia należącego wówczas do Edge One Solutions akceleratora eduLAB. W efekcie w Grupie Euvic powstał filar Innowacje, którego główny obszar działalności to inwestycje w startupy na wczesnym etapie rozwoju i rozwój technologicznych rozwiązań dla edukacji. Kolejne transakcja to dołączenie do grupy krakowskiej spółki Aden, zajmującej się rozwojem oprogramowania, aplikacji bazodanowych i rozwiązań embedded. Wejściem w nową przestrzeń biznesową było z kolei przejęcie grupy reklamowo-martechowej ClickAd oraz objęcie udziałów w agencji digital FFW Communication, co pozwoliło na stworzenie i rozwój filaru Performance. W maju Euvic przejął Sirocco Mobile, co stanowi znaczące wzmocnienie kompetencji filaru Software Development w obszarze rozwoju systemów biznesowych i rozwiązań mobilnych. Transakcją strategiczną i największą w tej serii, jest przejęcie pakietu kontrolnego eoNetworks, spółki notowanej na NewConnect, która wspólnie z Euvic IT S.A. będzie współtworzyła jedną z najsilniejszych ofert na rynku w obszarze wsparcia i infrastruktury IT.

Zobacz również:

  • Najważniejsze transakcje fuzji i przejęć w obszarze cybersecurity w 2022 r.

Jak zapowiada Wojciech Wolny, prezes zarządu i założyciel Grupy Euvic, łącznie w tym roku grupa chce wydać 100 mln zł na przejęcia. Chce również wzmacniać swoją obecność za granicą, w szczególności w USA, regionie DACH oraz krajach nordyckich – głównie w Szwecji.

W planach na następne lata (do 2024 roku) jest też wejście na GPW.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200