Europa nie dba o prywatność?

Operatorzy europejskich witryn internetowych wciąż nie w pełni dostosowali się do dyrektyw Unii Europejskiej, nakazujących umieszczanie na stronach WWW informacji o polityce prywatności oraz (w przypadku witryn firm działających w Sieci) zasadach rezygnacji z zamówień - wynika z raportu opublikowanego przez IWD Market Research Institute.

Z opracowania dowiadujemy się, że na prawie połowie (44%) sprawdzonych przez autorów raportu witryn nie umieszczono informacji o polityce prywatności, zaś ich operatorzy nie wdrożyli żadnych systemów chroniących prywatność użytkowników.

Najlepiej pod tym względem wypadły serwisy brytyjskie - 71% z nich publikowało na stronie informacje o stosowanej polityce prywatności. Najgorzej - francuskie (do dyrektyw UE stosuje się tam tylko 38,3% operatorów stron WWW). W raporcie znajdujemy również informację, iż mimo, że spam staje się coraz większym problemem także w Europie, to zaledwie 10,5% tutejszych serwisów WWW opracowało i stosuje politykę "antyspamową".

Zobacz również:

  • Kod źródłowy WWW sprzedany
  • Klasyczne Google Sites będzie działać do początku grudnia

Autorzy opracowania wskazują również, że ok. 30% europejskich e-sklepów nie umieszcza na swojej stronie WWW informacji o kosztach dostarczenia zakupów, zaś blisko 60% nie daje klientom możliwości łatwego i szybkiego zrezygnowania z już złożonego zamówienia (mimo, iż nakazują to dyrektywy unijne).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200