Europa goni Amerykę

W ubiegłym roku amerykańska gospodarka odnotowała najniższy wzrost wskaźnika produktywności od ponad 10 lat. Wzrost wydajności na godzinę pracy był niższy niż w Unii Europejskiej i Japonii.

Badanie opublikowane przez Conference Board pokazuje, że produktywność wzrosła w ubiegłym roku w USA o 1,4% przy wolniejszym wzroście gospodarczym połączonym z szybkim wzrostem zatrudnienia.

W ostatnich latach produktywność w USA spadała, podczas gdy rosła w Japonii - w 2006 roku o 2,5%, dzięki zwiększonemu popytowi z Chin.

Zobacz również:

  • 5 kluczowych korzyści z optymalizacji narzędzi technologicznych dla pracowników
  • Microsoft Viva pomoże osiągnąć cele w miejscu pracy

Również Europa w ubiegłym roku znacząco poprawiła swoją produktywność, odnotowała też po raz pierwszy od 2000 roku silny wzrost gospodarczy.

Wzrost produktywności był wyjątkowo wysoki w 2006 roku w gospodarkach wschodzących, takich jak Chiny (9,5%), Indie (6,9%) czy Europa Wschodnia (w nowych krajach UE produktywność wzrosła średnio o 4,1%).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200