Europa chce przystosowania gospodarki do doby Internetu

Europejscy przemysłowcy i politycy zapowiedzieli inicjatywę mającą na celu przystosowanie gospodarki europejskiej do rewolucji internetowej.

Europejscy przemysłowcy i politycy zapowiedzieli inicjatywę mającą na celu przystosowanie gospodarki europejskiej do rewolucji internetowej.

Powołana w tym celu Europejska Fundacja Internetowa (EIF) ma za zadanie przyspieszyć zmiany ustawowe niezbędne do przystosowania gospodarki europejskiej do rewolucji Internetu - stwierdzili jej przedstawiciele.

Fundacja reprezentuje 53. członków Parlamentu Europejskiego wywodzących się ze środowiska politycznego. Posiada ona również wsparcie finansowe co najmniej 10 dużych przedsiębiorstw europejskich, w tym francuskiego Alcatela, British Telecommunications, Semiensa i hiszpańskiego operatora Telefonica. W ciągu dwóch najbliższych lat firmy te będą dofinansowywać fundację sumą ok.15 tys. USD rocznie.

W skład zarządu fundacji wejdą Elmar Brok z Niemiec, członek Peoples Party, największej partii w Parlamencie Europejskim reprezentującej opcję chrześcijańsko-demokratyczną, Erika Mann z European Socialist oraz Elly Plooij-van Gorsel, Holender z partii Liberalnych Demokratów.

Zadaniem Fundacji będzie wyznaczanie głównych celów oraz pomoc w tworzeniu polityki ramowej, w ramach rozmów i debat. Nie będzie ona jednak zabierać zdania w konkretnych kwestiach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200