Euronet wprowadza system płatności paysafecard

Bankomat 24/Euronet Sp. z o.o., największy w Polsce niezależny operator i właściciel sieci bankomatów oraz dostawca usługi e-Pay, rozpoczyna dystrybucję kart przedpłaconych paysafecard, umożliwiających dokonywanie płatności gotówkowych w internecie bez konieczności posiadania karty kredytowej bądź konta bankowego.

Od czerwca poprzez sieć terminali elektronicznych e-Pay w całej Polsce można będzie nabyć karty przedpłacone umożliwiające dokonywanie płatności on-line w sklepach internetowych oraz w serwisach oferujących m.in. mobilny kontent, gry multiplayer, zakłady sportowe, bilety lotnicze oraz usługi VoIP.

Karty paysafecard dostępne są w formie vouchera, czyli wydruku z terminala o nominale: 20 zł, 50 zł, 100 zł oraz 300 zł. Na każdej karcie paysafecard znajduje się 16-cyfrowy kod PIN, który należy wpisać w okienku płatności w serwisie internetowym, w którym kupuje się towar lub płaci za usługi. W przypadku pojedynczej transakcji można skorzystać maksymalnie z dziesięciu kart paysafecard.

"Wprowadzenie do naszej oferty systemu paysafecard oznacza także wzrost funkcjonalności terminali e-Pay. Dotychczas za pośrednictwem naszych urządzeń klienci mogli m.in. zakupić doładowanie kont pre-paid wszystkich operatorów telefonii komórkowej oraz VoIP, zapłacić rachunki czy dokonać płatności kartą płatniczą. Wraz z rozwojem zapotrzebowania na dostęp do płatności internetowych postanowiliśmy wykorzystać naszą sieć w celu jak najszerszego udostępnienia klientom nowego produktu, co oznacza dogodne lokalizacje oraz swobodę zakupu karty" - powiedziała Barbara Szewc, Marketing Manager w firmie Euronet w Polsce.

Euronet wprowadza system płatności paysafecard

Kartę paysafecard można przekazać dowolnej osobie, gdyż nie jest kartą imienną. Obecnie akceptowana jest ona w ponad 200 serwisach w Polsce (m.in. Wp.pl, Onet.pl, Travian, OGame).

Polska to już kolejny kraj europejski, w którym firma Euronet rozpoczęła współpracę z paysafecard w zakresie dystrybucji kart przedpłaconych. Rozwój tej formy płatności związany jest m.in. z popularnością transakcji e-commerce oraz wciąż niewielką penetracją kart płatniczych na krajowym rynku" - komentuje Piotr Adamek, Wiceprezes Zarządu firmy Euronet w Polsce. - "Wynika również ze specyfiki mikropłatności, w przypadku których wielu klientów woli unikać podawania w sieci danych osobowych czy konieczności dokonywania rejestracji. Warto także pamiętać, że z serwisów oferujących gry on-line, mobilny kontent czy usługi telefonii VoIP często korzystają osoby młode, które nie posiadają dostępu do elektronicznych instrumentów płatniczych, a płatności mogą dokonać dzięki systemowi paysafecard" - dodaje Piotr Adamek."

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200