Ethernet dla wymagających

W tym tygodniu na rynek wejdzie szereg produktów Ethernet 10 Gb/s, którymi powinni się zainteresować ci użytkownicy, którym zależy na przesyłaniu danych w sieci LAN z jak największą szybkością.

Enterasys zaprezentuje przełącznik X-Series. Urządzenie wspiera połączenia światłowodowe i jest oparte na technologii Ethernet 10 Gb/s przejętej od Tenor Networks.

Foundry przygotował moduł, który będzie można instalować w jego przełączniku z najwyższej półki noszącym nazwę MG8. Będzie to 8-portowy moduł 10 Gb/s wspierający miedziane połączenia oparte na okablowaniu CX-4 (InfiniBand). Moduł może pracować z szybkością 50 Gb/s, tak iż zainstalowane na nim porty nie mogą przesyłać jednocześnie pakietów z pełną szybkością 10 Gb/s.

Zobacz również:

  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu

Kolejna nowość Foundry to przełącznik o stałej konfiguracji wyposażony w 8 portów wspierających połączenia światłowodowe. Koszt jednego portu to 4500 USD.

Fujitsu wprowadzi do swojej oferty przełącznik wyposażony w sześć portów 10GBase-CX4 (stała konfiguracja).

Standard 10GBase-CX4 (IEEE 803.3ak) został zaakceptowany na początku 2004 r. Produkty 10GBase-CX4 (maks. długość połączenia 15 metrów) miały do tej pory w swoich ofertach Cisco, HP, Foundry, Chelsio i Fujitsu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200