Ethernet bezprzewodowy

Cabletron Systems, Inc. oferuje urządzenie FreeLINK umożliwiające bezprzewodową łączność w standardzie Ethernet.

Cabletron Systems, Inc. oferuje urządzenie FreeLINK umożliwiające bezprzewodową łączność w standardzie Ethernet.

System FreeLINK pozwala na zastąpienie połączeń kablowych sieci lokalnej połączeniami radiowymi. Podłączane stacje robocze mogą być rozmieszczone dowolnie w granicach zasięgu nadajnika. Sieć FreeLINK ma topologię gwiazdy i składa się z centralnego huba do którego podłączone są maksymalnie 62 transceiwery jedno- lub wieloportowe. Liczba użytkowników podłączonych poprzez transceiwery do jednego huba sięga 256. Zasięg transmisji urządzenia FreeLINK wynosi 80 m.

FreeLINK jest w pełni zgodny ze standardem Ethernet IEEE 802.3. Centralny hub urządzenia FreeLINK ma wbudowaną obsługę protokołu zarządzania siecią SNMP i może dostarczać administratorowi wielu informacji i diagnostyk dotyczących pracy sieci. FreeLINK jest łatwy w obsłudze i instalacji. Podłączenie systemu nie wymaga specjalistycznej wiedzy, nie powoduje przerw w pracy instytucji i - wg danych producenta - trwa krócej niż 15 minut. Urządzenia FreeLINK pracują w zakresie częstości radiowych 2,4-2,485 GHz i 5,725-5,850 GHz, a efektywna wypromieniowywana moc nie przekracza 1 W.

FreeLINK, przez włączenie centralnego huba do już istniejącej sieci opartej na połączeniach kablowych, zapewni możliwość szybkiego rozszerzenia tej sieci o dodatkowe urządzenia. System FreeLINK jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie instalowanie okablowania jest niewskazane lub nieopłacalne. Sytuacje takie mają miejsce np. w zabytkowym budynku przy tymczasowej lokalizacji, gdy wymagana jest szybka i sprawna instalacja sieci.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200