Ethernet Alliance kieruje uwagę ku centrom danych

Stowarzyszenie Ethernet Alliance zdecydowało się powołać do życia grupę roboczą, która zajmie się promowaniem technologii Ethernet w centrach danych.

Ethernet staje się liczącą technologią w centrach danych głównie z następujących powodów: powstanie standardu Ethernet 10 Gb/s (oraz fakt, że porty 10 Gb/s ciągle tanieją), opracowanie metody pozwalającej tunelować ruch Fibre Channel przez połączenia Ethernet oraz prace nad energooszczędnym (nazywanym przez niektórych zielonym) Ethernetem.

Oczekuje się, że cena portu Ethernet 10 Gb/s spadnie jeszcze w tym kwartale poniżej kwoty 1900 USD. A warto pamiętać, że dwa lata temu port taki kosztował ok. 4700 USD (za Dell Oro Group).

Zobacz również:

  • Fortinet prezentuje zapory sieciowe dla centrów danych z obsługą sztucznej inteligencji
  • To konsorcjum popracuje nad sieciami Ethernet kolejnej generacji
  • Przełącznik Ethernet stworzony do aplikacji AI

Grupa robocza zamierza ściśle współpracować z komitetem IEEE 802 i z członkami grupy T11, starając się promować standardy usprawniające prace centrów danych. Są to np. takie standardy jak IEEE 802.1 Data Center Bridging, Congestion Notification, szereg projektów IEEE 802.3 oraz projekt T11 FC-BB-5 (Fibre Channel over Ethernet).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200