Ethernet 10 Gb/s bez opóźnień

Myricom zaprezentował oprogramowanie o nazwie Myrinet Express (MX), które ma minimalizować opóźnienia w sieciach Ethernet 10 Gb/s.

Oprogramowanie dedykowane jest produktom Myricom linii Myri-10G. Po jego zastosowaniu, opóźnienia przy przesyłaniu pakietów są od 5 do 10 razy mniejsze niż w przypadku tradycyjnych połączeń Ethernet 10 Gb/s.

Oprogramowanie MX zarządza adapterami Myri-10G i przełącznikami Ethernet 10 Gb/s, które obsługują serwery i stacje robocze. Po zastosowaniu rozwiązania, opóźnienia (na poziomie aplikacji) wynoszą tylko 2,4 mikrosekundy, przy przepływności 1,2 GB/s. Są to parametry bliskie tym, jakie oferują rozwiązania oparte na protokole MX over Myrinet.

Zobacz również:

  • WordPress Starter ułatwi tworzenie stron internetowych

Technologia MX jest całkowicie przezroczysta dla przełączników Ethernet i obciąża w miniumalnym stopniu układ CPU hosta (angażując tylko 1% jego mocy obliczeniowej).

Ethernet 10 Gb/s bez opóźnień

Myricom wprowadził do swojej oferty produkty linii Myri-10G (zdjęcie karty sieciowej Myri-10G PCI-Express obok) w połowie 2005 r. Adaptery sieciowe Myri-10G wspierają zarówno firmowy protokół Myrinet, jak i standardowy protokól Ethernet 10 Gb/s.

Myricom będzie udostępniać oprogramowanie MX producentom OEM oraz dostawcom rozwiązań klastrowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200