EtherNet/IP dla przemysłu

EtherNet/IP jest przemysłowym standardem, który specyfikuje kombinację składników Ethernetu, użycie protokołów TCP/IP i UDP/IP, Control and Information Protocol i standardów pochodzących z sieci przemysłowych.

Ethernet jest dzisiaj obecny we wszystkich rodzajach sieci, w tym automatyki przemysłowej.

EtherNet/IP jest właśnie przemysłowym standardem, który specyfikuje kombinację składników Ethernetu, użycie protokołów TCP/IP i UDP/IP, Control and Information Protocol i standardów pochodzących z sieci przemysłowych. Nowy standard specyfikuje dwie przepływności - 10 lub 100 Mb/s.

Promowaniem Ethernetu w urządzeniach i systemach przemysłowych zajmuje się kilka organizacji. Do najbardziej znanych należy Industrial Ethernet Associationhttp://www.industrialethernet.com/. Inne organizacje wspierające tę inicjatywę to: Open DeviceNet Vendor Association, ControlNET International i Industrial Open Networking Alliance.

Po wielu próbach zaadaptowania Ethernetu do środowiska przemysłowego, wspomniane organizacje zaczynają dochodzić w końcu do porozumienia dotyczącego sposobu implementacji.

Wiele zatem wskazuje na to, że Ethernet zdobędzie kolejne "terytoria".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200