Ether zaczyna doganiać Bitcoina

Kryptowaluta Ether (wirtualny środek płatniczy funkcjonujący w ramach platformy Ethereum, która bazuje na technologii blockchain) rośnie w siłę z dnia na dzień, a wczoraj padł rekord. Za jeden Ether trzeba było bowiem zapłacić już ponad 3 tys. USD, czyli aż o 25% więcej niż kilka dni temu i pięć razy więcej niż na początku tego roku.

Ether

Tak duża zwyżka wartości ten kryptowaluty powoduje, że Ether zaczyna być postrzegany jaki główny rywal Bitcoina (BTC). Wielu analityków twierdzi, że Ether może nawet w pewnym momencie – o ile taka tendencja dalej utrzyma się – zagrozić dominacji BTC na rynku zdecentralizowanych usług finansowych DeFi (Decentralized Finance).

To wysoce prawdopodobne zwłaszcza, że wartość żadnej innej kryptowaluty nie rośnie w ostatnim czasie tak szybko, jak Ether. Stąd nagłe zainteresowanie inwestorów, jak również instytucji finansowych tą kryptowalutą. I właśnie pewnie z tego powodu w kwietniu tego roku platforma Ethereum mogła się pochwalić jeszcze jednym rekordem. Ilość transakcji przeprowadzonym w tym miesiącu z udziałem kryptowaluty Ether przekroczyła 40 mln i wyniosła dokładnie 41,7 mln.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Bitcoin osiągnął wartość niemal 25 000 dolarów. Dawno już nie było takich wzrostów

Dlatego wszyscy pokładają w niej obecnie duże nadzieje, a niektórzy nawet spekulują, że jeszcze przed końcem tego roku jej wartość może podskoczyć do 5 tys. USD. Tak duże zwyżki notowań jakiekolwiek waluty są niezwykle rzadkie, proszę jednak pamiętać, że rynek kryptowalut rządzi się specyficznymi prawami i duże fluktuacje kursów zdarzają się tu bardzo często.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200