Ernst & Young - usługi ASP

Klienci polskiego oddziału Ernst & Young, którzy powierzyli tej firmie prowadzenie księgowości, otrzymali pełny dostęp do ksiąg rachunkowych przez Internet. Dotychczas mogli oni korzystać jedynie z systemu pozwalającego na wgląd do skonsolidowanego bilansu firmy, raportu o zyskach i kosztach oraz list wierzycieli i dłużników. Nowe, internetowe rozwiązanie - Accounting Online - wdrożył Exact Software. Modyfikacje online

Klienci polskiego oddziału Ernst & Young, którzy powierzyli tej firmie prowadzenie księgowości, otrzymali pełny dostęp do ksiąg rachunkowych przez Internet. Dotychczas mogli oni korzystać jedynie z systemu pozwalającego na wgląd do skonsolidowanego bilansu firmy, raportu o zyskach i kosztach oraz list wierzycieli i dłużników. Nowe, internetowe rozwiązanie - Accounting Online - wdrożył Exact Software.

Modyfikacje online

"Zaletami naszej oferty internetowej jest połączenie klasycznych usług ASP z wiedzą z zakresu księgowości. Przy czym usługi ASP - w przeciwieństwie do innych firm - są dla nas tylko narzędziem, a nie podstawową formą działania" - mówi Jerzy Cieślik, prezes firmy Ernst & Young Usługi Księgowe.

Klienci firmy poprzez przeglądarkę - w ramach przydzielonych uprawnień - będą mogli nie tylko przeglądać, ale też dodawać i modyfikować dokumenty księgowe. Ma to przynieść oszczędności także Ernst & Young. Dotychczas ok. połowy kosztów obsługi klienta pochłaniało wprowadzanie dokumentów księgowych przez pracowników firmy. Dokumenty tworzone przez klientów w wersji elektronicznej są teraz automatycznie wprowadzane do nowego systemu.

Dostęp po kilku dniach

Usługi internetowej księgowości są przeznaczone dla firm zatrudniających ok. 100 pracowników, które tworzą od kilkuset do kilkunastu tysięcy dokumentów miesięcznie. "Uruchomienie usługi dla konkretnego klienta trwa kilka dni. W tym czasie nasi konsultanci odwzorowują w systemie Exact istniejący model księgowości danej firmy" - wyjaśniają przedstawiciele Ernst & Young. Z usług księgowych firmy korzysta w Polsce ok. 140 klientów.


TOP 200