Ernst & Young rozpoczyna świadczenie usług księgowych w modelu ASP

Klienci firmy z poziomu przeglądarki internetowej będą mogli oglądać, dodawać i modyfikować swoje dokumenty księgowe. Usługi księgowości online będą świadczone z wykorzystaniem systemu wdrożonego przez Exact Software.

Klienci Ernst & Young, którzy powierzyli jej prowadzenie księgowości, otrzymają pełny dostęp do ksiąg rachunkowych przez Internet. Dotychczas firmy obsługiwane przez Ernst & Young mogły korzystać jedynie za statycznego systemu oferującego wgląd do skonsolidowanego bilansu firmy, raportu o zyskach i kosztach czy list wierzycieli i dłużników. Statyczny dostęp do danych księgowych zostanie zastąpiony w pełni dynamiczną wersją systemu wdrożoną przez Exact Software. Klienci firmy z poziomu przeglądarki w ramach przydzielonych uprawnień będą mogli nie tylko przeglądać, ale i dodawać oraz modyfikować dokumenty księgowe. Ernst & Young utrzymuje, że oprócz oczywistych korzyści dla klientów, nowe rozwiązanie przedstawia wiele zalet dla usługodawcy. Dotychczas blisko połowę kosztów obsługi klienta pochłaniało wprowadzanie dokumentów księgowych, prowadzone przez pracowników Ernst & Young. Dokumenty generowane przez klientów w wersji elektronicznej będą teraz automatycznie wprowadzane do systemu Accounting On-line.

Usługi internetowej księgowości są kierowane do firm zatrudniających ok. 100 pracowników i wytwarzających od kilkuset do kilkunastu tysięcy dokumentów miesięcznie. Uruchomienie usługi dla konkretnego klienta trwa kilka dni. W czasie tym konsultanci Ernst & Young odwzorowują w systemie Exact istniejący model księgowości danej firmy.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • W porównaniu z europejskim polski przemysł nie lubi nowoczesnych technologii

"Zaletami naszej oferty internetowej jest połączenie klasycznych usług ASP z doświadczeniem i wiedzą z zakresu księgowości, przy czym usługi ASP są dla nas tylko narzędziem, a nie podstawową formą działania" - powiedział Jerzy Cieślik, prezes Ernst & Young Usługi Księgowe.

Wykorzystywany przez Ernst & Young system Exact Globe for Windows SQL firmy Exact Software działa na bazie dwuprocesorowego serwera Pentium III Xeon 700 MHz z 4 GB RAM i macierzą dyskową o pojemności 108 GB. Platformą systemową jest Windows 2000 Server.

Ernst & Young działa w Polsce od roku 1990. Firma oferuje m.in. prowadzenie księgowości, doradztwo finansowe i prawne, prowadzi usługi i selekcję kandydatów na stanowiska kierownicze. Z usług księgowych Ernst & Young korzysta w Polsce 140 firm, takich jak Cisco Systems, Informix Software czy Revlon.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200