Ernst & Young już z Andersenem

Dzisiaj zarządy Ernst & Young Polska i Andersen Polska podpisały oficjalną umowę o połączeniu. Spółka powstała w wyniku fuzji będzie największą firmą doradczą w Polsce.

Dzisiaj (4 czerwca) zarządy Ernst & Young Polska i Andersen Polska podpisały oficjalną umowę o połączeniu firm. Wstępne porozumienie w tej sprawie strony zawarły już w kwietniu br.

Z rynku zniknie marka Andersen. Przewodniczącym Ernst & Young Polska będzie Krzysztof Kielbratowski, jej dotychczasowy szef. Natomiast partnerem zarządzającym spółki - Duleep Aluwihare, kierujący dotąd Andersen Polska. Spółka powstała w wyniku fuzji obu firm będzie największą firmą audytorską działającą w Polsce. Jej przychody w Polsce szacowane są na 100 mln USD i będzie zatrudniać 1100 osób.

Zobacz również:

  • Ta fuzja może zmienić obraz rynku pamięci NAND/flash
  • Microsoft przejmuje kolejną firmę, co pozwoli mu poprawić wydajność chmurowej platformy Azure
  • Czarna strona Apple, o której się nie mówi

W Andersenie, który zmieni nazwę na Andersen Business Consulting (ABC), pozostanie dział doradztwa biznesowego, w tym informatycznego. W ABC pracować będzie ok. 110 osób.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200