Ericsson zredukuje 3 tys. etatów

Pierwszy kwartał bieżącego roku firma zamknie stratą sięgającą 400 - 500 mln USD. Kierownictwo zapowiada daleko posuniętą restrukturyzację koncernu.

Ericsson przeprowadzi daleko posuniętą restrukturyzację koncernu. Firma ogłosiła, że o 3 tys. ograniczy liczbę etatów w swoich dwóch zakładach produkcyjnych w Szwecji. Pracę może również stracić ok. 1200 osób zatrudnionych w dwóch fabrykach Ericssona w Wlk. Brytanii. Zgodnie z przyjętym planem zakłady mają być odsprzedane, jednak koncern nie znalazł jeszcze nabywcy. Ericsson oświadczył, że dzięki restrukturyzacji do końca bieżącego roku firma zaoszczędzi co najmniej 1,9 mld USD. Kierownictwo koncernu zapowiada, że oprócz zmian w sektorze produkcyjnym, redukcje obejmą również dział badawczo-rozwojowy, administracyjny, marketingu i sprzedaży oraz logistyki.

W bieżącym miesiącu firma dokonała kolejnego przeszacowania spodziewanych przychodów. Jeszcze niedawno koncern utrzymywał, że ostatni kwartał finansowy zamknie "wyjściem na zero", obecnie wiadomo już że będzie to znacząca strata sięgająca 400 - 500 mln USD. Ericsson oświadczył, że 20 kwietnia poda ostateczne wyniki finansowe i przedstawi dodatkowe szczegóły przyjętego planu restrukturyzacji.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200