Ericsson zapowiada szybszą ekspansję technologii 5G

Firma skorygowała swoje przewidywania dotyczące liczby użytkowników korzystających z końcem tego roku z połączeń 5G, publikując te dane w swoim firmowym raporcie Ericsson Mobility Report.

5G

Różnica jest więcej niż znaczna, gdyż po korekcie liczba przewidywanych użytkowników połączeń 5G podskoczyła aż do 190 mln. Raport podkreśla, że przewiduje tak duży wzrost pomimo tego, że ekspansja technologii 5G została spowolniono z powodu pandemii koronawirusa, co szczególnie dotkliwie odczuła Europa oraz Stany Zjednoczone, gdzie szacunki zostały obniżone. Stary te odrobiły jednak z nawiązką Chiny.

Ericsson przewiduje obecnie, że do końca 2025 roku na całym świecie z usług połączeń 5G korzystać będzie co najmniej 2,8 mld użytkowników urządzeń mobilnych, czyli 30% wszystkich użytkowników sieci komórkowych. Pod koniec zeszłego roku przewidywano, że użytkowników połączeń 5G będzie w 2015 roku 2,6 mld.

Zobacz również:

  • Chiński start-up YMTC pokazał 232-warstwowy chip
  • Amerykanie już myślą o sieciach 6G
  • Różnorodność środowisk multicloudowych przyczyniła się do złożoności operacyjnej i bezpieczeństwa

W najbliższych latach w sieciach komórkowych dominować będą połączenia LTE. Najwięcej użytkowników takich połączeń będzie w 2022 roku 5,1 mld. Potem ich liczba zacznie spadać (do 4,4 mld pod koniec 2025 roku), ponieważ wielu z nich przejdzie na technologię 5G.

Firma przewiduje też, że ilość danych przesyłanych przez połączenia radiowe będzie rosnąć każdego roku o 31%. Dominować tu będą dane wideo. W 2019 roku użytkownicy przesyłali każdego miesiąca przez takie połączenia 33 eksabajty danych (63% całego mobilnego ruchu). W 2025 roku danych takich ma być już 164 eksabajty (co stanowić będzie 76% całego mobilnego ruchu).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200