Ericsson: wzrost popularności Bluetooth

Koncern szacuje, że w przyszłym roku ilość urządzeń, wykorzystujących do komunikacji bezprzewodową technologię Bluetooth, wzrośnie do ponad 6 milionów.

Szwedzki koncern przewiduje, iż technologia radiowej komunikacji w standardzie Bluetooth zacznie zyskiwać coraz większą popularnosć. Według firmy już w przyszłym roku na świecie użytkowanych będzie 6 milionów urządzeń wyposażonych w moduły Bluetooth.

Technologia krótkodystansowej telekomunikacji radiowej opracowana cztery lata temu przez szwedzkiego producenta stała się jednym z najszerzej popieranych standardów przemysłowych w historii. Standard Bluetooth był powoli wprowadzany do powszechnego użytku, jednak według Ericssona, można spodziewać się, że już od przyszłego roku technologia ta zacznie gwałtowniej zdobywać rynek.

Zobacz również:

Maria Khorsand, prezes spółki Ericsson Technology Licensing AB, powiedziała: "Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku rynek urządzeń komunikujących się za pomocą Bluetooth znacząco wzrośnie. Cena układów obsługujących Bluetooth wahająca się obecnie pomiędzy 8-10 USD, spadnie do około 3 USD. Pod koniec przyszłego roku większość telefonów komórkowych powinno już obsługiwać ten standard."

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200