Ericsson wspomaga polskie start-up’y

Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie Ericsson Start-Up Day w którym udział wzięło 20 polskich start-up’ów, a firma zapowiada organizację kolejnych.

Martin Mellor, szef polskiego oddziału Ericsson zaprezentował perspektywy rozwoju technologii 5G oraz komercjalizacji systemów IoT (internet rzeczy) również na lokalnym polskim rynku.

Ericsson uruchomił program wspierania nowych innowacyjnych firm w Polsce. Program ten funkcjonował od pewnego czasu w innych krajach, a obecnie na pomoc korporacji w rozwijaniu nowych pomysłów mogą liczyć również małe firmy powstające w naszym kraju.

W pierwszym spotkaniu Ericsson Start-Up Day #1 zorganizowanym 8 lutego w siedzibie firmy w Warszawie udział wzięli przedstawiciele 20 polskich start-up’ów prezentujący własne pomysły na nowe innowacyjne rozwiązania. Ericsson zapowiada organizację kolejnych i zaprasza do udziału w nich również inne firmy, które mają do zaoferowania ciekawe rozwiązania dotyczące aplikacji związanych oczywiście z wykorzystaniem sieci telekomunikacyjnych, a przede wszystkim sieci 5G lub systemów IoT (internet rzeczy).

Zobacz również:

  • Microsoft prezentuje pakiet narzędzi chmurowych dla firm telekomunikacyjnych
  • Współzałożyciel LinkedIn wychodzi z zarządu OpenAI
  • Samsung przekazuje Huawei kolejne patenty

Należy tu wyjaśnić jakiego wsparcia mogą one oczekiwać od Ericssona. Nie są to bezpośrednie inwestycje finansowe (czyli z reguły zakup udziałów w firmach), ale pośrednictwo i pomoc w ew. uzyskaniu dofinansowania z ogólnych polskich lub europejskich programów wspierania innowacji. Dla małych firm, nie dysponujących środkami na badania i testowanie opracowywanych rozwiązań ważniejsza może być jednak możliwość skorzystania z oferowanego przez Ericsson dostępu do ośrodków badawczych tej firmy, a także jej pośrednictwa i rekomendacji ułatwiających dostęp do ośrodków rozwojowych takich firm jak Intel, Cisco lub Deutche Telekom oraz działających w Polsce operatorów telekomunikacyjnych.

W Ericsson Start-Up Day #1 udział wzięli przedstawiciele Intela oraz Deutche Telekom, którzy zadeklarowali wsparcie dla tej inicjatywy.

Skąd pomysł Ericssona by wspierać małe, nowe firmy skoro nie jest to związane z potencjalnymi, bezpośrednimi korzyściami finansowymi nawet w długiej perspektywie? Jak wyjaśniają przedstawiciele korporacji, wsparcie dla rozwoju nowych aplikacji i rozwiązań związanych z sieciami 5G oraz IoT, które mogą znaleźć zastosowania biznesowe zwiększa zainteresowanie inwestycjami w infrastrukturę telekomunikacyjną nowej generacji, a to oznacza wzrost popytu na produkty oferowane przez Ericsson.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200