Ericsson wprowadza na rynek eksperymentalną przeglądarkę mobilną

Dział badawczy firmy Ericsson przedstawił przeglądarkę do urządzeń mobilnych o nazwie "Bowser". Przeglądarka obsługuje technologię WebRTC umożliwiającą komunikację głosową i wideo za pośrednictwem przeglądarek internetowych w czasie rzeczywistym.

Technologia WebRTC została opracowana i jest rozwijana przez organizacje World Wide Web Consortium i Internet Engineering Task Force w celu stworzenia standardowego, zgodnego operacyjnie modelu komunikacji głosowej i wideo w czasie rzeczywistym (real-time communication - RTC), opartego na przeglądarce internetowej i dostępnego bez konieczności instalowania dodatków. "Uważamy, że w przyszłości technologia WebRTC będzie bardzo ważnym elementem rozwiązań komunikacyjnych w naszej branży. Cieszy nas, że możemy dostarczyć programistom pierwszą wersję naszej eksperymentalnej przeglądarki opartej na tym standardzie" - mówi Kristofer Dovstam, główny specjalista ds. badań w dziale Ericsson Research.

Dział Ericsson Research jest aktywnie zaangażowany w rozwijanie standardu WebRTC. Od ponad dwóch lat wdraża oparte na nim prototypowe rozwiązania. Za pomocą przeglądarki Bowser programiści mogą rozpocząć eksperymenty z komunikacją audio i wideo w czasie rzeczywistym w mobilnych aplikacjach internetowych. Ponadto Ericsson oferuje rozwiązania, które umożliwiają podłączenie przeglądarek WebRTC do sieci komunikacyjnych opartych na technologii IMS.

Zobacz również:

  • Technologia 5G wkracza do kosmosu
  • Firefox zapewni o wiele lepszą prywatność
  • Apple wyjaśnia dlaczego pozbywa się starych aplikacji z App Store

Przeglądarka Bowser jest już dostępna do bezpłatnego pobrania w wielu sklepach internetowych z aplikacjami mobilnymi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200