Ericsson uruchomił w Polsce zakład produkujący urządzenia 5G

Szwedzka firma telekomunikacyjna Ericsson uruchomiła w Tczewie zakład produkujący urządzenia do transmisji radiowej, w tym takie, które bazują na najnowszej technologii stosowanej w sieciach komórkowych, czyli 5G.

Aby ułatwić szybkie wdrożenie 5G w Europie, Ericsson wybrał strategicznego partnera produkcyjnego w Polsce, który zwiększy produkcję urządzeń 5G. Uzupełnia to istniejący europejski zakład produkcyjny firmy Ericsson w Estonii i jest częścią globalnego łańcucha dostaw firmy Ericsson.

Produkcja urządzeń transmisji radiowej, w tym dla sieci 5G, rozpoczęła się w trzecim kwartale 2019 roku. Ericsson, wraz z partnerem produkcyjnym w Tczewie, planuje uruchomić pełną produkcję na rynek europejski w pierwszym kwartale 2020 roku. Oznacza to, że fabryka w Tczewie będzie w pełni obsługiwać cały rynek europejski.

Zobacz również:

Dwa tysiące inżynierów R&D pracujących w Łodzi i Krakowie oraz nowa produkcja oznacza zwiększenie łącznej inwestycji w Polsce. Dwa tysiące inżynierów R&D pracujących w Łodzi i Krakowie oraz nowa produkcja oznacza jedno – znaczne zwiększenie łącznej inwestycji firmy Ericsson w Polsce.

Arun Bansal, szef regionu na Europę i Amerykę Łacińską, powiedział : „Podczas gdy polscy operatorzy komórkowi i Ericsson są gotowi przyspieszyć 5G w Polsce, my pracujemy w Polsce nad wieloma projektami 5G wykorzystując wiedzę pozyskaną podczas komercyjnych wdrożeń 5G na czterech kontynentach. Rozszerzamy obecność w Polsce wraz z przyspieszeniem 5G w Europie.

I dodaje, „Operatorzy komórkowi mogą teraz mieć sieci opracowane przez polskich ekspertów oprogramowania i wyprodukowane w Polsce. 5G dla Polski może być wytwarzane przez polskich inżynierów, zarówno rozwijając polską gospodarkę, jak i budząc zaufanie do europejskiego łańcucha dostaw. Jestem bardzo podekscytowany widząc, jakie możliwości otwierają się przed nami w związku z nowymi inwestycjami w Polsce”.

Źródło: Ericsson


TOP 200