Ericsson tworzy spółkę zajmującą się rozwiązaniami dla bezprzewodowego Internetu

Ericsson Telephone zamierza utworzyć oddzielną firmę, która ma się specjalizować w aplikacjach dla bezprzewodowego Internetu. Firma Ericsson Internet Applications and Solutions, która powstanie główni...

Ericsson Telephone zamierza utworzyć oddzielną firmę, która ma się specjalizować w aplikacjach dla bezprzewodowego Internetu. Firma Ericsson Internet Applications and Solutions, która powstanie głównie z zasobów działu Division Internet Applications, ma skupić swoje działania na tworzeniu sieci usług i rozwiązaniach programistycznych.

Nowa firma będzie zatrudniać ok. 1 tys. pracowników i ma ściśle współpracować ze spółką Ericsson Microsoft Moblie Venture, koncentrującą swoje działania na rozwiązaniach bezprzewodowej poczty elektronicznej. Ericsson liczy, że jego nowa inicjatywa pozwoli m.in. na wsparcie rozwoju sieci bezprzewodowych typu GPRS czy UMTS. Nie ujawniono jednak wysokości inwestycji w nowe przedsięwzięcie.

Zobacz również:

  • Samsung przekazuje Huawei kolejne patenty

"Aplikacje są kluczowym elementem niezbędnym dla rozwoju bezprzewodowego Internetu. Powołując nową spółkę, chcemy zbliżyć się do klientów, stymulować i wspierać rozwój nowych systemów internetowych w sieciach komórkowych kolejnych generacji" - poinformował Lars Boman, który stanie na czele nowej spółki.

***

Ericsson i Microsoft uruchomiły wspólną firmę

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200