Ericsson rezygnuje z produkcji "komórek"

Ericsson przekazuje produkcję telefonów komórkowych firmie Flextronics

Ericsson, trzeci co do wielkości producent telefonów komórkowych na świecie, rezygnuje z ich produkcji. Produkcja zostanie przekazana w outsourcing firmie Flextronics z Singapuru. W kwietniu br. Ericsson przekaże firmie Flextronics kontrolę nad swoimi zakładami produkcyjnymi w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Malezji i USA. Wytwarzane przez Flextronics telefony komórkowe będą opatrzone logo Ericssona, a szwedzki koncern nadal będzie prowadzić prace badawczo-rozwojowe, marketing i sprzedaż aparatów. W efekcie reorganizacji do końca br. Ericsson zmniejszy zatrudnienie w dziale Consumer Products Division z 16,8 tys. do 7 tys. osób.

Kierownictwo Ericssona wyjaśnia, że decyzja jest wynikiem niezadowalających wyników sprzedaży telefonów komórkowych. "Wobec znaczących zmian na światowym rynku telefonów komórkowych zdecydowaliśmy się na zasadniczą zmianę organizacji naszej działalności." mówi Jan Waereby, wiceprezes działu Consumer Products Division.

"Nadal jednak zamierzamy pozostać głównym graczem na tym rynku" - dodaje.

W roku 2000 Ericsson sprzedał 43,3 mln telefonów komórkowych (11,8 mln szt. w ciągu ostatniego kwartału), osiągając, zdaniem przedstawicieli firmy, 10 % udziału w światowym rynku. Według Ericssona, w bieżącym roku nastąpi wzrost tego rynku z 405-415 mln do 500-540 mln sztuk.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200