Ericsson: przyszłością full service broadband

Firma opracowała ofertę Full Service Broadband, będącą połączeniem różnych produktów, systemów i rozwiązań, która ma zapewnić użytkownikom dostęp do zasobów sieciowych, a przez to do usług oferowanych przez operatorów, w każdym miejscu i o każdym czasie.

Jak przewidują eksperci firmy Ericsson w 2011 r. 1,5 mld osób będzie korzystało z szerokopasmowego dostępu do Internetu, w tym 900 tys. z rozwiązań mobilnych. Rosnący udział mobilnego dostępu do Internetu wśród nowych użytkowników, a co za tym idzie upowszechnienie usług multimedialnych, powoduje, że trend rosnącej popularności mobilnego Internetu będzie się nasilał.

Jak uważają przedstawiciele Ericssona, zmienia się sposób korzystania z usług multimedialnych. Urządzenia, takie jak telewizory, telefony komórkowe, PDA czy konsole do gier tworzą sieć, dając dostęp do Internetu użytkownikowi poszukującemu rozrywki, narzędzi do pracy, nauki, czy też prowadzenia biznesu. Dlatego też stworzona przez Ericssona oferta Full Service Broadband łączy w sobie m.in. mobilny dostęp do Internetu, możliwość korzystania z niego z wielu urządzeń, komunikację multimedialna i IP TV. IMS (IP Multimedia Subsystem) ma być wspólną platformą usługową dla różnych urządzeń i typów dostępu.

Źródło: Ericsson


TOP 200