Ericsson przestaje rozwijać modemy

Firma ogłosiła wczoraj, że rezygnuje z rozwijania produkcji modemów i przenosi część zasobów do działu R&D (badawczo-rozwojowego) sieci radiowych. Zmiana strategii wynika z zakończenia ewaluacji potencjału biznesu modemowego.

Rynek modemów rozwinął się w kierunku, który zmniejsza liczbę potencjalnych odbiorców. Dodatkowo, w obszarze modemów istnieje ogromna konkurencja, erozja cen i rosnące tempo technologicznych innowacji. Sukces na tym ewoluującym rynku wymaga znacznych inwestycji w R&D. W konsekwencji, Ericsson zdecydował się ograniczyć rozwój modemów i skupić się na szansach w obszarze sieci radiowych, zwiększając w związku z tym zasoby R&D tego działu o około 500 osób.

Warto przypomnieć, że Ericsson przejął dział małych modemów LTE w ramach zakończenia joint venture z STMicroelectronics w sierpniu 2013. Dział modemów skupiał się na dostarczeniu na rynek pierwszych urządzeń ze zintegrowanym modemem firmy Ericsson. Zostało to osiągnięte w sierpniu tego roku, wraz z pojawieniem się modelu M7450, który będzie dalej dostarczany do klientów.

Zobacz również:

Wykonanie ogłaszanej strategii rozpocznie się w 4 kwartale 2014 roku. Podjęta decyzja doprowadzi do znaczącego ograniczenia kosztów związanych z działem modemowym w pierwszej połowie 2015 roku. Firma twierdzi, że modemy nie będą miały wpływu na rachunek zysków i strat od drugiej połowy 2015 roku. Segment modemów będzie raportowany osobno w wynikach finansowych do końca 2014 roku.


TOP 200