Ericsson przejął kolejną firmę

Ericsson zdecydował się przejąć za kwotę 6,2 mld USD firmę Vonage, globalnego dostawcę komunikacji w chmurze. Umowa została już zatwierdzona przez zarząd firmy Vonage, której przychody w okresie 12 miesięcy do 30 września tego roku wyniosły 1,4 mld USD.

Foto: Sora Shimazaki/Pexels

Oparta na chmurze platforma Vonage Communications Platform (VCP) obsługuje obecnie ponad 120 tys. klientów na całym świecie klientów i ponad milion zarejestrowanych programistów. API opracowane w ramach VCP umożliwia programistom osadzenie w aplikacjach telekomunikacyjnych głosu i obrazów wideo, Vonage dostarcza również użytkownikom rozwiązania Unified Communications as a Service (UCaaS) i Contact Center as a Service (CCaaS).

VCP odpowiada za około 80% bieżących przychodów Vonage i zapewnia wzrost przychodów o ponad 20% w okresie trzech lat do 2020 roku. Zespół zarządzający Vonage przewiduje roczny wzrost VCP o ponad 20% w nadchodzących latach.

Zobacz również:

  • Ranking innowacyjności w UE bez zaskoczeń
  • Adobe przejmuje firmę Figma
  • Technologia 5G wkracza do kosmosu

Ocenia się, że obecność Vonage w segmencie Communication Platform as a Service (CPaaS) zapewni firmie Ericsson dostęp do znacząco większej liczby użytkowników systemów telekomunikacyjnych. Wraz z rosnącymi inwestycjami w technologie 4G i 5G, rośnie bowiem zapotrzebowanie przedsiębiorstw na sieci programowalne. A platformy CPaaS demokratyzują dostęp do sieci, oferując usługi komunikacyjne z obsługą API. Analitycy szacują, że do 2025 r. rynek CPaaS osiągnie poziom 22 mld USD, rosnąc w tempie 30% rocznie.

Vonage ma siedzibę w Holmdel w stanie New Jersey w Stanach Zjednoczonych i zatrudnia 2200 pracowników w całych Stanach Zjednoczonych, regionie EMEA i APAC. Pracownicy Vonage pozostaną w firmie, a jej dyrektor generalny dołączy do zespołu wykonawczego Ericsson, podlegając bezpośrednio prezesowi i dyrektorowi generalnemu (Börje Ekholm).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200